מכתב תמיכה בדר עומר סעיד

Home  >>  Uncategorized  >>  מכתב תמיכה בדר עומר סעיד

מכתב תמיכה בדר עומר סעיד

On May 1, 2011, Posted by , In Uncategorized, With Comments Off on מכתב תמיכה בדר עומר סעיד

אני מכיר מקרוב את הכוחנות וחוסר ההגינות של “כוחות הביטחון” – משטרה, צבא ושב”כ.

כל כך הרבה פעמים מעכבים אותי שוטרים כשאני הולך לתומי ברחוב, מדברים בגסות, מפשפשים בכלי ומסרבים להתנצל אחר כך.

כשחברים שלי דורשים יחס מינימלי של כבוד הם מותקפים ונלקחים למעצר. (הכתבה המתארת איך חבר שלי נלקח באלימות באמצע רחוב בשכונת עמק רפאים למעצר ללא כל סיבה, הורדה משום מה מהאתר של עיתון הארץ).

כשסירבתי לשוחח עם מאבטח של אגד הוא התנפל עלי וניסה לחנוק אותי – ניטרלתי אותו.

אח שלי, הבחור הכי מהוגן בעולם, הותקף על ידי שלושה בלשים סמויים כיוון שביקש לראות תעודת שוטר של זה שניגש אליו וביקש את תעודת הזהות שלו.

חבר שלי, אדם לא אלים שדוגל בהתנגדות לא אלימה, השתתף בהפגנה בשועפט לפני מספר שנים ושוטרים טפלו עליו כאילו תקף אותם. פגשתי אותו אחרי הדיון בבית המשפט בו הוא הבין שתיאום העדויות בין השוטרים משאיר לו שתי ברירות: או להודות בדבר שלא עשה ולקבל עונש של עבודות שירות או להתעקש על האמת ולהיכנס לכלא. הוא ידע שיבחר להודות והיה מדוכא לחלוטין.

בהפגנות ובפעילויות שונות שאני מעורב בהן אני נוכח איך מרשים לעצמם שוטרים, חיילים ואלו המפקדים עליהם הגבלות שרירותיות על חופש הפעולה של אזרחים במדינה דמוקרטית, מעצרים לא חוקיים ואלימות קשה.

די מדהים שאחרי כל החוויות הללו אני עדיין מאמין שמעצרי שווא אינם סבירים. שאם השב”כ מאשים מישהו בריגול אז כנראה שיש דברים בגו.

דר. סטיבן פולדר הוא מומחה לצמחי מרפא ופרסם כ-20 ספרים בנושא. הוא המייסד והמורה הראשי של עמותת תובנה שב-20 השנים האחרונות קיימה מאות קורסי ויפאסאנה בארץ. להלן מכתב שהוא שלח אתמול:

ד”ר עומר סעיד, חברי מזה שנים רבות, קולגה ועמית אקדמי, נעצר באשמת ריגול עבור החיזבאללה. העיתונות הדביקה לו שלל תוויות שקריות ומזיקות. ברצוני לתקן את הרושם הזה.

1. ד”ר עומר סעיד הוא אינטלקטואל חשוב בעל שם עולמי, מדען, פרמקולוג, ואחד המומחים הגדולים בעולם לרפואה ערבית עתיקה, להיסטוריה של הרפואה, ולצמחי מרפא. הוא כתב מאמרים מדעיים רבים, וכמה מהם כתבנו יחד. ד”ר סעיד הוא חוקרו ומחברו של טקסט אקדמי שעתיד לראות אור ולהיות הטקסט החשוב והמהימן ביותר בעולם בתחום הרפואה הערבית. הוא מייסדו ומנהלו של הגן הבוטני הגדול ביותר לצמחי מרפא במזרח התיכון. נושא זה הוא משאת נפשו ועיקר עיסוקו בחיים.

2. לאורך 15 השנים שבהן עבדתי לצידו, הן כקולגה והן כחבר קרוב, ד”ר סעיד מעולם לא ביטא שום שנאה או נטייה לקונפליקט. הוא פעיל לשלום שמייחל לדו-קיום בשלום. הוא פעל רבות להביא ריפוי לקהילתו וליחסים שבין יהודים וערבים. הוא עובד יום יום עם, ולצד יהודים וערבים גם יחד, הן בעבודתו והן באקדמיה. הפרויקטים שבהם הוא מעורב בתחום צמחי המרפא הם דוגמה לפרויקטים של שלום שבהם משתתפים יהודים וערבים יחדיו. למשל, הוא הזמין ולימד אלפי ילדים ערבים ויהודים בגן הבוטני שלו, אסף אותם יחד על מנת ללמוד משהו בעל ערך לכל קהילה באשר היא. כל אלה שעובדים איתו יום יום, ומכירים אותו, ובכלל זה הרבה מאוד קולגות יהודים, יעידו עליו שהוא חבר, שותף אוהד, איש רודף שלום ואדם גדול בעל לב רחב.

3. ד”ר סעיד מרבה לנסוע ברחבי העולם, בעיקר לירדן, שם הוא קונה צמחים, עורך מחקרים, ופוגש מומחים. חבל שעובדה זו הפכה עילה לחשדות, שלדעתי לא יכול להיות להם כל שחר.

אני בטוח במאת האחוזים שטעות גדולה ואי צדק זועק נעשה לנגד עינינו!

ד”ר סטיבן פולדר

כמה עדכונים מאוחרים:

ראיון עם סטיבן התפרסם בבלוג “ארץ האמורי”.

טלי כוכבי כותבת על הפרשה בצורה שמאפשרת הרבה יותר אמפתיה (מהצורה שבה אני כתבתי) לקורבנותיה.

וכאן פורסמה זהותו של “הסוכן הזר” עימו נפגשו עומר סעיד ואמיר מח’ול.